Bebekler Ne Zaman Duyar?

Anasayfa » Genel » Bebekler Ne Zaman Duyar?
image
Bebekler Ne Zaman Duyar?
30 Eylül

Anne karnındaki bebekler, dış dünyadan sesleri duymaya başlarlar, ancak bu yetenek gebeliğin ilerleyen dönemlerine doğru gelişir. İşte bebeklerin anne karnında duymaya başladığı zaman hakkında genel bilgiler:

18. Hafta: Bebekler, anne karnında yaklaşık 18. haftadan itibaren sesleri duymaya başlarlar. İlk olarak iç organlarının çalışması nedeniyle kendi vücut seslerini algılamaya başlarlar.

20. Hafta: Bebeklerin iç kulakları 20. haftada gelişmeye başlar ve bu dönemde dış seslere tepki vermeye başlayabilirler. Annenin sesi, bebek için en tanıdık ve etkileyici sestir.

23. Hafta: Bebeklerin iç kulakları ve işitme sistemi 23. haftada daha fazla gelişir. Bu dönemde anne karnında çevrelerindeki sesleri daha net bir şekilde duymaya başlayabilirler.

Gebeliğin İlerleyen Dönemleri: Bebeklerin işitme yetenekleri gebeliğin ilerleyen dönemlerine doğru daha da gelişir. Dış dünyadan gelen sesleri ve annenin kalp atışlarını duymaya devam ederler.

Annelerin bebekleriyle iletişim kurmak ve müzik dinletmek gibi aktiviteler gebelik döneminde keyifli ve bağ kurmayı teşvik eden yöntemler olabilir. Ancak bu süreç, bebeklerin doğduktan sonra daha fazla çevresel sesi ve uyarıyı algılayabileceği bir dönemin başlangıcıdır.

Randevu ve Bilgi Almak İçin;

+90 553 941 3573

Bu numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bilgi Formu